Firma Rehberi Sitesi Kurmak? Ayda 15000 Tl Kazanç

Firma Rehberi Sitesi Kurmak? Ayda 15000 Tl Kazanç

27 Temmuz 2019 2 Yazar: Recep

rehberi sitesi kurmayı herkes bir dönem kafasından geçirmiş sonrasında vazgeçmiş yada nereden başlayacağını bilemediği için cesaret edip başlayamamıştır. Ben de bu konuda iç dünyamda yaşadığım gelgitleri ve sonrasında neler yaptığımı anlatmaya karar verdim, rehberi fikirlerim şu ana kadar bu konuda bana bir getiri sağlamadı ama başkalarına faydası olabilecek deneyimler yaşadım.

Rehberi Nasıl Açılır? Para Kazanılır mı?

Firma Rehberi Nasıl Açılır

Hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı işler ile ilgili açabileceğiniz web sitesi size tahmin ettiğinizden çok daha fazla para kazandırabilir. Bunun için yapmanız gereken il iş rehberi sitesi kurulum aşamalarını öğrenmek olmalı, yani bir blog nasıl kurulur bunu bileceksiniz bu konuda internet ortamında sayısız bulabilirsiniz.

Kendinize ait blog kurulumunu tamamladıktan sonra ise nizi güzel bir anlatıma kavuşturmanız gerekirse bunu lara iletmek üzere yazıya dökmeniz gerekiyor. Daha sonra girişimci ruhunuzu ortaya çıkarıp bu lar ile tek tek irtibata geçip nizi anlatmalısınız.

Umudunuzu Kaybetmeyin

bu noktada çok beklenti içine girmeyin çünkü bir çok size daha ortada olmayan bir için güvenip mali destek sağlamayacaktır. Bu sizi umutsuzluğa sevk etmemeli aksine daha da hırslanmalısınız.

Size güvenmiş olan ya da kişileri gururlandırmak, onlara karşı mahcup olmamak için, size güvenmeyenlerin karşısına tekrar dikilebilmek için başarılı olmanız gerekiyor.

İşler yolunda gider ve kazanmaya başlarsanız çok daha fazla ile irtibat kuracak ve gelirinizi katlayabileceksiniz. Bunu size umudunuzu korumanız ve hiç kaybetmemeniz için söylüyorum, zira bu iş ile gerçekten ciddi paralar kazanılıyor ve takdire şayan iş yapan bir çok ilde bir çok site var.

Örneğin : Erzurum Firma Rehberi

1- İlham Kaynağı Bulun

rehberi sitesi açmak için bir ilham kaynağı bulmalısınız, başkalarının yaptığı başarılı işler size fikir verebilir. Toplayacağınız faydalı bilgieri mutlaka not edin, bunlar sizin yapacağınız işi kafanızda tam olarak netleştirmenize yardımcı olacaktır. Fikirleri edindindik, buraya kadar herşey tamam, peki nereden başlayacağız diyorsanız buyurun başlayalım.

2- Doğru Domain ve Hosting Seçimi

Domain alırken en çok yapılan yanlışa düşmemelisiniz, yani içinde anahtar kelimeyi doğrudan geçiren bir domain almak yerine akılda kalıcı ve kısa bir domain almanız daha doğru olacaktır.

Örneğin: erzurumrehberi(.)com adını almanız size bir artı sağlamayacaktır, kim rehberi arıyor ki? Bunun yerine yukarıda ki başarılı gördüğüm siteler listesinde adını gördüğünüz sirketi(.)net gibi kısa bir isim tercih edilebilir.

Domain alımını tamamladığınıza göre size birde hosting paketi lazım, peki en iyi hosting şirketi hangisidir, hosting i nereden alınır? Bu konuda size önerim şudur size en uygun olan i almalısınız, hız konusunda sizi mağdur etmeyecek, kesinti yaşatıp işinizi aksatmayacak ve de cebinizi daha işe başlamadan yormayacak bir almalısınız.

3- Web Sitesi Kurulumu

Web sitesi kurulumu konusunda eğer hiçbir bilginiz yok ise bu konuda uzman bir web tasarımcı ile erek bu işi ücreti ile yaptırabilirsiniz. Yok ben para harcamadan yapmak istiyorum diyorsanız bunun içinde web ortamında tonla bilgi mevcut benim sizlere önerim hem kolay olması hemde takıldığınız yerde kolayca bilgi bulabilmeniz açısından wordpress alt yapısı üzerinden kuruluma başlamanız olacaktır.

Not: web site kurulumu ile alakalı benden de alabilirsiniz.

4- Google Sıralamalarına Girmek

Web sitenizi yaptırdıktan sonra artık sizin de bir “ rehberi” siteniz var, ancak bu siteniz google sıralamalarında kendine yer edinememiş olursa size müşteri gelmeyecektir. Google’da en kötü ilk 5 içinde olmazsanız bu işten ekmek yiyemezsiniz, sizin aranma kelimeniz de 1 tane değil.

Misal; Erzurum nakliyeci, Erzurum çilingir, Erzurum boyacı, Erzurum anahtarcı, Erzurum çi, Erzurum fayans ustası v.s diye uzar gider yani yer verdiğiniz tüm aramalarında Google arama sonuçlarında ilk 5 içinde olmanız gerekiyor. Bu düşündüğünüzden çok daha zor bir iş hatta bu işin en zor aşaması bu kısımda başlıyor, bu eşiğide atlarsanız sonrası sizin için gelsin paralar kısmı olacak zaten.

Peki; Google sıralamalarında nasıl yükseleceksiniz? Bunun için Seo uyumlu olarak hazırlanmış kaliteli bir web sitesi, kaliteli ve özgün içeriklerinizin olması gerekiyor. Eğer bu işin üstesinden gelebilecek donanıma sahipseniz ne demek istediğimi anladınız ve hemen işe koyuldunuz bile ancak eğer bu konuda bir fikriniz yok ise SEO i veren bir çok SEO uzmanı ile irtibat kurabilirsiniz. Not: Bu konuda benden de talep edebilirsiniz.

İşin bu kısmını tamamlamanız rekabetin durumuna göre değişebilir ancak minimum 3 ayınıza mal olacaktır. Sonrasında hedeflediğiniz noktaya gelmeye başşlamanızla birlikte yavaş yavaş emeklerinizi paraya çevirme zamanı geldi demektir. rehberi sitesinden k için listenizde lar olmalı, bunu nasıl sağlayacağınızı da söyleyeyim.

Rehberi Sitesine Ekleme

Firma Rehberi Sitesine Firma Ekleme

Daha önce üp olumlu yanıt aldığınız lar ile yola çıktınız ve onlar başlangıçtan beri sizin listenizde yer alıyorlar, şimdi yeni ları bünyenize katmalı ve emeğinizi paraya çevirmelisiniz. Yukarıda rehberi fiyatları hakkında hiç konuşmadım çünkü ilk etapta hiiç bir ile anlaşamamış olma ihtimaliniz de vardı. Ancak şu an geldiğiniz noktada artı lar sizi kendileri için bir nimet olarak görüyor ve size ödeme yapabilmek için can atıyorlar.

Fiyatlandırmayı Nasıl Yapmalısınız?

Fiyatlandırma kısmı size para kazandıracak kısım olduğu için bu kısımda dikkatli olmalısınız, belirleyeceğiniz fiyatlar karşınızda ki yı ürkütmemelidir. En azından ilk etapta fiyatlarınızı makul seviyelerde tutarak bünyenizde ki listelerini genişletmeniz gerekir, bu sizin sitenizi inceleyen diğer sahiplerine karşı size otorite sağlayacaktır.

Fiyatlarınızı tüm ler için ortak bir fiyat olarak belirlemeyin örneğin bir naliyeci iş başına ne kazanıyor, anahtarcı iş başına ne kazanıyor bunları araştırın ve fiyatlandırmayı ona göre belirleyin ki hem sizin kazancınız artsın hem de karşınızda ki lara karşı sizi göstersin.

Tüm bu anlattıklarım gerçekten a geçirilmiş ve bu işten ya devam eden rehberi siteleri örnek alınarak hazırlanmıştır. Konuların tüm detaylarına değinemedim çünkü eğer o şekilde anlatacak olursam emin olun makale değil kitap yazmam gerekirdi.

Sizler bu yazıyı okuyarak konuyla alakalı büyük ölçüde fikir sahibi olacaksınız kafanızda tabi ki soru işaretleri olacak. Lütfen aklınıza takılan herşeyi sorun, yorum kısmını kullanabilirsiniz, soru cevap kısmını kullanabilirsiniz ya da özelden sormak için bilgi@fikiravm.com üzerinden mail atabilirsiniz. Tüm bu iletişim yöntemleri ile bana soracağınız sorulara içtenlikle aynı gün içinde cevap vereceğimden şüpheniz olmasın.

Bol kazançlı işler dilerim.