Fito Krem ne için kullanılır?

Fito Krem ne için kullanılır?

14 Eylül 2019 1 Yazar: Recep

Faydaları saymakla bitiremeyeceğim kadar fazla olmasına rağmen Fito Krem ne için kullanılır kısaca anlatmaya çalışacağım. Öncelikli amacı kızarıklık giderici veya kaşıntı giderici olarak bilinir, ancak fito krem sivilce, akne, ayak mantarı, arı sokması, basur, dudak, egzama, güneş lekeleri, gül hastalığı, genital siğil gibi kullanım amaçlarına da hizmet etmektedir.

Konu başında da söylediğim gibi fito krem faydaları saymakla bitiremeyeceğim kadar fazla ve saydığım tüm bu cilt sorunlarında kullanımı neticesinde başarılı sonuçlar çıkarabilen bir kremdir.


Fito Krem Kullanımı

Fito Krem ne için kullanılır? 1

Kullanımı oldukça kolay olan fito kremi cildinize uygulamadan önce sorunlu bölgeyi iyice temizlediğinizden emin olmalısınız, sonrasında ince bir tabaka şeklinde bölgeye uygulayıp bölgeye küçük dokunuşlarla masaj yaparak yedirmelisiniz.

Kullanım aşamasında en önemli nokta istikrarlı kullanımdır, eğer düzenli olarak kullanırsanız fito krem faydaları sizi de kendine hayran bırakacak düzeydedir. Günlük 2 kez en az 1 kez olmak üzere kullanmaya özen gösterilmelidir, bu şekilde bir kullanım sonucunda kesinlikle faydasını gösterecektir.

Fito krem hakkında yaptığım araştırmalar ve okuduğum kullanıcı yorumlarından aldığım bilgilere göre krem hakkında merak edilen çok fazla cevapsız soru var, bunlardan derlediğim bir kaç soruya da yanıt vermeye çalışacağım.


Fito krem ne için kullanılır?

Vücudumuz ile alakalı bir çok sorun yaşarız, sonrasında özellikle artık günümüz teknolojisi sayesinde internetten araştırma yaparız. Bu noktada bir çok cilt sorunu için karşınıza illaki bir yerlerde fito krem çıkmış olmalı ki şu anda bu yazıyı okuyorsunuz. Hadi bakalım bu ismini çok duyuran fito krem ne için kullanılır?

Yara kesik için kullanılır

Vücutta oluşabilecek herhangi bir kesik yada yara izi için fito krem kullanabilirsiniz. Yaraların hızlı iyileşmesi için muazzam etki göstereceğinden şüpheniz olmasın, fito krem yaranın kurumasını engelleyerek sorunsuz bir şekilde ve iltihaplanma riskini de azaltarak normalden daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Ameliyat yaraları için kullanılır

Ameliyat yaralarınız için fito krem kullanmaktan kaçınmamalısınız, aynen kesik izlerinde olduğu gibi ameliyat izleri için de hem iyileşme sürecini hızlandıracak hemde ameliyat izlerini deride daha fazla onaracaktır.

Yanık için fito krem kullanın

Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan yanıklar için fito krem kullanabilirsiniz. Fito krem yanık bölgeyi hem hızlıca iyileştirecek hemde yanık izini belirgin bir şekilde yok edecektir ki, yanık izlerinin özellikle yüz bölgesinde ne denli sıkıntı yarattığını bilmeyenimiz yoktur.

Sinek ısırığı için fito krem

Sinek ısırığı için fito krem kullanabilirisiniz, sinek ısırıkları yaz aylarında yakamızı bir türlü bırakmayan önemli bir sorundur. Bu sorunu belki kökten çözüme kavuşturamıyoruz ancak fito krem sayesinde sinek ısırığı sonrasında oluşan huzursuz kaşıntı, kızarıklık ve şişme sorunlarını en aza indirebiliriz.

Kızarıklık giderici olarak kullanılır

Vücutta yukarıda da belirttiğim üzere sinek ısırığı yada hayvan ısırığı neticesinde oluşabilecek kızarıklık olabilir. herhangi bir çarpma sonucu oluşan bir kızarıklık olabilir, hiç fark etmiyor tüm bu sorunlar için fito kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kaşıntı gidericidir

özellikle yine örneğini verdiğim yaz aylarının en önemli sorunlarından birisi olan sinek ısırıkları neticesinde oluşan kaşıntı. O kaşıntı ki deriyi yara bere içinde bırakmamıza olanak sağlıyor, işte o kaşıntıyı yara almadan atlatmak için fito kremlerinizi hazırlayın ve her daim elinizin altında bir yerlerde dursun.

Cilt tahrişi giderici özelliği var

Ciltteki tahrişlerin giderilmesi özellikle bayanlar için azami öneme sahiptir. Bu konuda erkeklerin büyük çoğunluğu rahattır çok önemli değildir cilt tahrişi falan, ancak bayanlar bunu dert eder. Bu noktada bulunmaz bir yardımcıdır, mucize krem fito krem, kesinlikle cilt tahrişiniz için sorun çözücü olacaktır.

Fito krem morluk için kullanılır

Darbeye yada herhangi bir müdahaleye bağlı olarak ciltte meydana gelen morlukların giderilmesi için fito krem kullanabilirsiniz. Cilt için faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazla olan bu kremi kullanarak morluklardan çok kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Egzama tedavisine yardımcı olur

Fito krem egzama tedavisi için de kullanılabilir, bu konuda olumlu bir çok sonuç almış kişi tanıdığımı da söylemeliyim. Egzama rahatsızlığı için kullanmaktan çekinmeyin ancak yine de bu konuda doktorunuzun fikrini almaktan geri durmayın.

Fito krem sivilce için kullanımı

Arkadaşlar hatta özellikle lise çağında yüzündeki sivilcelerden gına geldi diye haykıran bayan arkadaşlar sivilcelerinize fito krem sürün ve onları geldikleri yere geri gönderin. Bu konuda sizlere hiçbir şey %100 çözüm olmaz belki ancak en faydalı krem hangisi derseniz kesinlilkle fito krem derim.

Buraya kadar fito krem ne için kullanılır? sorgusuna cevap vermeye çalıştım ve bu saydıklarım sadece benim aklıma gelenler yani daha saymadığım bir çok faydası bulunan bu kremin adı boşuna mucize krem olarak anılmıyor. Bir de fito krem hakkında merak edilenler var tabi onlara yer vermeden olmaz, buyurun bakalım onlar nelermiş.


Fito krem hakkındaki tüm sorular

Fito Krem ne için kullanılır? 2

Fito krem hakkında ki tüm soruları derleyip, en doğru ve faydalı cevapları vermeye çalışacağım.

Fito Krem Cilt beyazlatır mı?

Fito krem cilt beyazlatma kremi değildir. Cildi nemlendirme yaraları iyileştirme kızarıklık ve kaşıntı giderme amacıyla kullanılır.

Fito Krem Çatlaklara iyi gelir mi?

Çatlakların tedavisinde Fito krem kullanılır. Gebeliğin 7 ayından itibaren karın bölgesinin büyümesi nedeni ile oluşan çatlakların tedavisi için gebelik süresinde kullanılabilir. Doğum sonrasında oluşacak çatlakların tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Fito Krem Cinsel organa sürülür mü?

Fito kremi cinsel organınızda kızarıklık kaşıntı veya yara durumu söz konusu ise üzerine sürebilirsiniz.

Fito Krem Dolamaya iyi gelir mi?

Dolama sonucu bölgede iltihaplı bir cilt problemi oluşur Bu problemin giderilmesinde Fito krem kullanılabilir.

Fito Krem Dikişe sürülür mü?

Fito krem ameliyat yaralarına ameliyat dikişlerine iyi gelir. Ameliyat sonucu oluşan dikiş yaralarını tedavi eder ve hızlıca iyileşmesine yardımcı olur.

Fito Krem Deri doku kaybına iyi gelir mi?

Fito krem deri doku kaybına iyi gelir. Özellikle egzama gibi bir cilt probleminiz varsa deride oluşan kızarıklık kaşıntı ve iltihaplanma problemlerini çözer

Fito Krem Hemoroide iyi gelir mi?

Fito krem hemoroid problemi için kullanılabilir çatlakları iyileştirici özelliği sayesinde hemoroid sonucu oluşan çatlaklar iyileştirilebilir

Fito Krem Sinek ısırdığında kullanılır mı?

Sinek veya böcek ısırığı olan bölgeye sürüldüğünde acıyı alır ve ısırma sonrası oluşan kaşıntıyı geçirir.

Fito Krem Güneş yanığında kullanılır mı?

Güneş yanığı tedavisinde de cildi nemlendirerek yanık sonucunda oluşan acıyı minimuma indirir.

Fito Krem Doğum çatlaklara iyi gelir mi? Hamilelikte kullanılır mı?

Çatlakların tedavisinde Fito krem kullanılır. Gebeliğin 7 ayından itibaren karın bölgesinin büyümesi nedeni ile oluşan çatlakların tedavisi için gebelik süresinde kullanılabilir. Doğum sonrasında oluşacak çatlakların tedavisi için de kullanabilirsiniz.

Fito Krem Hayvanlarda kullanılır mı?

Fito krem hayvan yaralanmalarında yara için yumuşatıcı ve hücre yenileyici etki göstereceğinden dolayı hayvanlarda kullanımı uygundur.

Fito Krem Göz çevresine sürülür mü?

Bütün kremlerde olduğu gibi fito kremde de göze temastan kaçınılması gerekmektedir, çok dikkatli bir şekilde uygulayabilecekseniz sorun yok ancak gözünüze temas etmesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.


Bebeklerde kullanımı uygun mu?

Bebeklerin vücudu yetişkinlere göre çok daha hassas olduğu ve bebeklerin bağışıklık sistemlerinin gelişmemiş olması nedeni ile fito krem’in bebeklerde kullanımı bazı riskleri yanında getirebilir. Bebeklerde kullanım için özellikle doktor tavsiyesi neticesinde kullanmaya gayret gösterilmelidir.

Bebeklerde fito krem kullanımını gerektirecek durumlar aşağıda ki ki gibidir;

  • a- Sünnet derisinin iyileştirilmesi: Bebeğin sünneti sonrasında sünnet yarasının iyileşmesi için kullanılabilir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.
  • b- Bebekte aşırı derecede pişik olması: Bebeklerde sürekli karşılaşılan bir durumdur pişik, bu durumda pişik giderici olarak fito krem kullanılabilir.
  • c- Bebeğin vücudunda bir veya ikinci derecede yanık oluşması: Yanık tedavisinde de çok etkili bir krem olan fito krem bebeklerde oluşabilecek yanıklar için de kullanılabilir.
  • d- Bebekte kabızlığa bağlı anal fissür oluşması: Kabızlık neticesinde oluşabilecek anal fissür durumunda da fito krem kullanımı uygundur.
  • e- Bebeğin vücudunda kesik veya yaralar olması: Vücutta oluşan kesilerde fito krem kullanımı çok faydalıdır, ancak söz konusu bebek olunca doktorunuza danışmadan fito krem kullanımından kaçınmalısınız.

Yukarıda verdiğim bilgilerde de sık sık bahsettiğim gibi fito krem bebeklerde kullanımı genel olarak uygun olsa da doktor tavsiyesi olmadan kullanılmasını tavsiye etmiyorum.

Fito krem ne için kullanılır? Başlıklı yazımda Fito krem hakkında merak edilen konulara kısaca cevaplar vermeye çalıştım umarım faydasını görürsünüz, konu hakkında detaylı bilgi için bu linkten faydalanabilirsiniz.