Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

Huawei Mate 20 Pro Özellikleri ve Fiyatı Nedir?

16 Ekim 2018 0 Yazar: Recep

Huawei, bugün yaptığı lansman ile dünyaya Huawei Mate 20 Pro‘yu tanıttı. Cep telefonu teknolojisine bir çok yenilik getiren Huawei Mate 20 Pro, inanılmaz bir kamera performansı ve benzeri olmayan bir batarya ömrü ile 2018 yılının en iyi telefonlarından birisi olduğunu gösterdi.

Çinli telefon üreticilerinden görmeye alışılandan çok daha fazla geleceğe hitap eden özellikler barındıran Huawei Mate 20 Pro, dünyanın en iyi akıllı telefonu olma konusunda iddialı. iPhone ve ’un yüksek teknoloji, son model telefonları ile yarışan Huawei Mate 20 Pro’nin özellikleri ve fiyatını sizler için inceledik.

 

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun iye Piyasasına Çıkışı ve Fiyatı

Huawei firması 16/10/2018 (Bugün) Londra’da Huawei Mate 20 Pro’nun tanıtımını gerçekleştirdi, ancak tanıtımda telefonun iye piyasasına ne zaman çıkacağını ve fiyatının ne kadar olacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Telefonun fiyatı ile alakalı yakın zamanda Polonya’dan henüz doğrulanmayan bir bilgi sızdı. Bu bilgiye göre Polonya’da ürünün satış fiyatının 4.299 PLN veya biraz daha fazla bir fiyat olacağıydı. 4.299 PLN’nin Lirası karşılığı 6.850 TL civarında, fakat bu fiyata bir de iye’de uygulanan vergiler eklenecektir. Hal böyle olunca bir teknoloji harikası olan Huawei Mate 20 Pro’nun ülkemizde çok fazla alıcı bulamayacağı kanısı oluşuyor. İlerleyen zamanlarda Huawei Mate 20 Pro’nin iye piyasa fiyatı tam olarak açıklanacaktır.

Ayrıca Huawei Mate 20 Pro’nun Avusturalya’da 1.140$ seviyelerinde bir fiyatla piyasaya sürüleceği öngörülüyor, bu da 5,78 dolar kuru ile 6.590 TL ve iye’de uygulanan vergiler eklenerek iye piyasasına sürülmesi bekleniyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun Özellikleri Nelerdir?

Çinli üreticilerin piyasaya sürmeye hazırlandıkları ve Londra’da bir lansman ile tanıtımını yaptıkları Huawei Mate 20 Pro’nin özellikleri herkes tarafından merak ediliyor. Telefonun en büyük özelliği inanılmaz kamerası ve uzun ömürlü şarj özelliğidir. Ayrıca Huawei Mate 20 Pro, başka bir telefonu şarj etme özelliğine de sahip.

Huawei Mate 20 Pro, her biri farklı odak uzunluğu sunan 3 farklı kameraya, ekran parmak izi sensörü özelliğine, 3B yüz tanıma özelliği ve yüksek çözünürlüklü 6,4 inç OLED ekranı bulunuyor.

Huawei Mate 20 Pro’nun tanıtımı sırasında telefonun ’un Note 9 modeli ile karşılaştırma yapılarak, Huawei Mate 20 Pro’nun oyun performansında %22 ve verimliliğinde %14 daha iyi olduğu belirtildi.

Huawei Mate 20 Pro ile çok yeni bir özellik olan tersine şarj özelliği yani bir başka cihazı şarj etme özelliği de piyasaya tanıtıldı. Bu özellik sayesinde Mate 20 Pro kullanılarak, örneğin iPhone X / XS modelleri kablosuz olarak şarj edilebilecek.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun Teknik Özellikleri:

Kirin 980 yonga seti, 40 MP normal geniş açı, 20 MP süper geniş açı ve 8 MP telefoto kameralar, 19.5:9 6.4 inç OLED ekran, IP68 koruma, 8 GB RAM ve 256 GB depolama.

Qi işlevselliğine sahip başka bir telefonla uyumlu olan Huawei Mate 20 Pro’yu arka arkaya yerleştirdiğinizde kablosuz olarak diğer cihazı şarj edebilme özelliğine sahip olan Huawei Mate 20 Pro, bu özelliği ile kablosuz şarj teknolojisinde çıtayı oldukça yükseltti.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun Dizaynı

Huawei Mate 20 Pro kavisli cam ve renkli alüminyum çerçevesi ile Galaxy S9 Plus’ı andırıyor. Daha yakından incelendiğinde Huawei’nin kendine has stili ve daha incelikli farklılıklarından bazıları fark ediliyor.

Yapılan testlerde Huawei Mate 20 Pro, 3D yüz kilidini son derece hızlı bir şekilde göstermesine rağmen, bunun yerine kullanılabilecek bir ekran parmak izi tarayıcısı da sunuyor.

Mate 10 Pru’nun önceki modelinde olduğu gibi Huawei Mate 20 Pro’da bir 3,5 mm kulaklık jakına sahip.

Mate 20 Pro’nun ve ses düğmeleri telefonun sağ kenarında bulunur. düğmesinin kırmızı renkte vurgulanması bir Huawei imzası haline gelmiş tasarım seçeneğidir.

Telefonun alt kısmında SIM kartını ve isteğe bağlı genişletilebilir depolama modülünü tutmak için çift taraflı bir tepsi içeren bir yuvanın yanı sıra, şarj ve veri aktarımı için USB Type-C bağlantı noktası bulunmakta.

MicroSD’nin boyutu nedeniyle Huawei Mate 20 Pro isteğe bağlı depolama olarak NanoSD formatını kullanmaktadır.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro’nun Pil-Batarya Özellikleri

Bir canavar 4,200 mAh bataryaya sahip Mate 20 Pro’nun bugüne kadarki herhangi en iyi pil ömrüne sahip olan Huawei telefonu olduğu görülüyor. Cihaz testlerinde, 8 saatlik tam bir iş günü sonrasında cihazda halen %79 şarj bulunduğu gözlemlenmiştir.