Kıyıya Vurmuş 6 Gizemli Yaratık

Denizler içlerinde hala keşfedilmemiş çok sayıda gizemi saklamaktadırlar ancak bazen bu gizemi daha fazla saklayamayarak onları kıyıya vurup insanları şaşkına çevirmekteler.

Bu makalede sizlere kıyılara vurmuş en büyük deniz canlılarından bahsedeceğiz;

1- Rus Yaratık

Rus Yaratık
Rus Yaratık

2015 yılında dünya Rus sahiline vurmuş bu yaratığı gördüğünde büyük bir şok geçirmiştir.

Rus Yaratık
Rus Yaratık

Bir kuş gibi gagaya sahip bu gizemli yaratığın birde tüyleri bulunmaktadır. Rusya sahiline vuran bu garip yaratığın fotoğraflarının internette yayılmasının ardından birçok teori ortaya atılmış ve bu gizemli yaratık için bilimsel araştırmalar da yapılmıştır.

Ortalama bir insandan iki kat daha büyük olan bu yaratık için birçok bilim insanı ganj nehri yunusu olduğunu söylemiş ancak tüyleri olan bu yaratığın yunus olma ihtimali daha sonra ortadan kalkmıştır.

Rus Yaratık
Rus Yaratık

Sonrasında bir çok teori ve tahmin ortaya atılmış olmasına rağmen bu gizemli yaratığın ne olduğu netlik kazanamamıştır.

2- Yeni Zelanda Yaratığı

yeni zelanda yaratığı
yeni zelanda yaratığı

2013 yılında Yeni Zelanda sahilinde oldukça gizemli bir yaratığın iskeletine rastlanmıştır.

yeni zelanda yaratığı
yeni zelanda yaratığı

Bu gizemli yaratığı Dünya'ya bir video ile duyuran elizzabeth adında ki kadın video sırasında yaratığın büyük dişleri ve sivri çenesine dikkat çekmiştir. Daha sonra yapılan araştırmalarda uzmanlar bu gizemli yaratığın balina olma ihtimali üzerinde durmuşlar anncak kanıtlayamamışlardır.

yeni zelanda yaratığı
yeni zelanda yaratığı

Uzmanlar daha sonra bu ürkütücü iskeletin dinazor veya timsah olma ihtimalini de değerlendirmiş ancak bir sonuca varamamışlardır.

3- Bermuda Blob

Bermuda
Bermuda

Bermuda her zaman gizemli olayların merkezi olmuştur. 1997 yılında Bermuda kıyılarında bulunan garip yaratık da gizemli olaylar listesine katılmıştır.

Bermuda Blob
Bermuda Blob
Bermuda Blob
Bermuda Blob

Bir balıkçı tarafından keşfedilen bu yaratığın ağız, burun ve gözleri bulunmamaktadır ilk etapta kimse bu yaratığın sırrını çözememiştir ancak daha sonra balinadan kopmuş bir kütle olduğunu düşünülmüştür ancak diğer yaratıklarda olduğu gibi bu gizemli yaratığın da ne olduğu kanıtlanamamıştır.

4- Muriwai Canavarı

Muriwai Canavarı
Muriwai Canavarı

2016 yılında Yeni Zelanda sahiline vuran dev ve gizemli yaratık görenleri şaşkına çevirmiştir. Yeni Zelanda da Muriwai sahiline vuran bu gizemli yaratık Muriwai Canavarı olarak adlandırılmış ve pek çok kişi canavarın nereden geldiği yönünde fikir yürütmüştür kimileri sahildeki bir noel ağacı olduğunu bile söylemiştir ancak bir çok asılsız teori sonrasında yapılan araştırmalar bu gizemli canavarın aslında sulara sürüklenen ağaç dallarının midye ye benzer deniz canlıları tarafından çevrelenmesi ile ortaya çıktığını göstermiştir.

Muriwai Canavarı oluşumu
Muriwai Canavarı oluşumu

5- Chilean Blob

Chilean Blob
Chilean Blob

2003 yazında Şili'de sahilde görülmüştür ilk etapta bilim insanları bu gizemli yaratığın bir ahtapot kalıntısı olduğu yönünde fikir beyan etmişler ancak yapılan dna testleri onun bir ispermeçet balinası olduğunu ortaya koymuştur. Bu yaratık yaklaşık 12 m uzunluğunda 13 ton ağırlığındadır.

6- Montauk Canavarı

Montauk Canavarı
Montauk Canavarı

New York Montauk sahiline vuran bu gizemli yaratık başta Amerika olmak üzere herkesin ilgisini çekmiştir.

Montauk Canavarı
Montauk Canavarı

İlk bakışta hiçbir şeye benzemeyen yaratığın ağzı tıpkı bir dinozor ağzı gibidir diğer gizemli yaratıklarda olduğu gibi bu yaratık içinde bir çok teori ortaya atılmış ancak hiçbiri kanıtlanamamıştır.

Şunlara da Göz Atmalısın
Share

Bir Soru Sormak İster misin?

avatar
  Subscribe  
Bildir