Lg mi samsung mu? |Tv|2019|2020

Lg mi samsung mu? |Tv|2019|2020

19 Kasım 2019 0 Yazar: Recep

Sizde kendinize Lg mi? Samsung mu? diye soruyor ve bir türlü içinden çıkamıyorsanız, bulunduğunuz yer doğru yer. Bu soruyu iye’de her gün binlerce insan soruyor ve birçoğu da cevap bulmakta zorlanıyor ya da bulamıyor. Konunun içinde kaybolanlardan mısınız? Hadi gelin ben sorunuza cevabı vereyim ve kafanızda ki soru işaretlerini temizleyeyim.

Öncelikle sorunuza yanıt bulabilmek için kendinize soru sormanız gerekiyor ve sorduğunuz bu soruların cevapları doğrultusunda alacağınız mi mu olacak karar verebileceksiniz.

Burada önemli olan nokta şu kendi kendinize soracağınız sorulara objektif olarak yanıt verebilmelisiniz, eğer bunu yapamazsanız alacağınız marka da yine yanılmış olursunuz ve bu kez kendi kendinizi yanıltmış olursunuz. Bunu da hiçbirimiz istemeyiz değil mi? Hadi başlayalım.

da mi mu?

Lg mi samsung mu? |Tv|2019|2020 1

Yukarıda da belirttim tekrar belirtiyorum sorulara vereceğiniz cevaplarda objektif ve tarafsız olmanız sizin açınızdan çok faydalı olacaktır. Eğer bunu yapmakta zorlanıyorsanız aklınıza ilk gelen cevabı verin, verdiğiniz cevapları ise bir kenara not etmeyi unutmayın.

1- İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?

Eğer internetten film izleme alışkanlığınız var ve bu işlem için unuzu kullanacaksanız size bu konuda çok değerli önerilerim ve uyarılarım olacak, lütfen soruya verdiğiniz yanıtın sizin için doğru yanıt olduğundan emin olun. Yanıtınızı not ettiniz mi? Hadi diğer soruya geçelim.

2- ’den medya Kullanımı Yapacak mısınız?

Bildiğiniz gibi larda artık internet kullanımı sınırlarını aşmaya başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerleme eğiliminde. Bu anlamda günümüz modellerinin birçoğu içerisinde facebook, twitter v.s medya uygulamaları ile birlikte geliyor, gelmeyende ise web browser üzerinden medya kullanımı yapabiliyorsunuz. Tabi bununda bir gerekliliği var, bu konuda da değerli biiler vereceğim yanıtınızı not ettiyseniz diğer soruma geçiyorum.

3- Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?

keyfi her insan için farklıdır, görüntü kalitesi daha iyi olan yoktur ancak görüntü kalitesi size daha uygun olan vardır. Peki; sizin için görüntü kalitesi doğal mı olmalı yoksa “parlaklık candır ne kadar fazla olursa o kadar iyidir” diyenlerden misiniz? Bu soru için de doğal veya parlak cevaplarından birini seçip bir kenara not ettiyseniz ben diğer soruma geçiyorum.

4- Sesli Komut Özelliği Önemli mi?

kumandaları artık sadece tıklama ya da dokunma ile değil sesli olaraktan kontrol edilebiliyor, ve gibi iki dev firma da bu özelliği tabi ki kullanıyorlar tabi aralarında birtakım farklılıklar var. Bu nedenle bu soruma vereceğiniz cevap sizin için güzel bir yol gösterici olacaktır. Cevabınızı not ettiyseniz geçiyorum diğer soruma.

5- İngilizce Biliyor musunuz?

Bu soru ne alaka diyebilirsiniz ancak emin olun konumuzla alakalı bir soru bu kısmı çok uzatmadan geçeceğim siz cevabınızı not edin devam edelim.

6- Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?

a vereceğiniz para alacağınız ürünün statüsünü belirlemektedir, örneğin 10.000 TL lik bir üst segment olurken 3.000 TL lik bir alt segment oluyor ve bu segmentler bile mi? mu? alacağınıza karar verebilmenizi sağlayabiliyor. Nasıl mı? Yazının devamında net cevabı alacaksın.

Hangi marka daha iyi (karar)

Buraya kadar okuduysanız öncelikle çok çok teşekkür ederim, şimdi konumuza dönelim yukarıda ki sorulara verdiğiniz cevapları önünüze alın ve her bir cevap için 1 puan olacak şekilde maça başlayalım. En fazla gol atan marka sizin için seçilecek marka olacaktır, sonrasında tabi ki nihai karar size ait.

mi? mu? Cevap 1

İlk soruda “İnternetten Film İzleme Alışkanlığınız Var mı?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise hanesine bir gol yazın

Açıklama: ları işletim sistemi kaynaklı olarak web browser üzerinden film izlemeye olanak tanımıyor bu nedenle bu seçenekte eğer Evet yanıtı verdiyseniz sizi daha fazla mutlu edecektir.

mi? mu? Cevap 2

İlk soruda “’den medya Kullanımı Yapacak mısınız?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Eğer medya kullanımı yapacaksanız siber güvenliği arttırılmış işletim sistemi ile kesinlikle tercih edilmelidir.

mi? mu? Cevap 3

İlk soruda “Görüntü Kalitesi Seçiminiz Nedir?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Doğal: Eğer cevabınız doğal ise hanesine 1 gol yazın.
 • Parlak: Eğer cevabınız parlak ise hanesine 1 gol yazın

Açıklama: daha doğal ve mat bir ekran sunarken daha canlı ve parlak bir ekran sunmaktadır, seçiminizi iyi yapın.

mi? mu? Cevap 4

İlk soruda “Sesli Komut Özelliği Önemli mi?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise hanesine 1 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise hanesine 1 gol yazın

Açıklama: akıllı kumandası ile sesli komut özelliği çe olarak kullanılabilir ve aynı zamanda Thinq Ai yapay zekâ özelliği var. bu konuda biraz pasif kalmış durumda sesli komut özelliğini İngilizce olarak sunabiliyor.

mi? mu? Cevap 5

İlk soruda “İngilizce Biliyor musunuz?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • Evet: Eğer cevabınız evet ise hanesine 2 gol yazın.
 • Hayır: Eğer cevabınız hayır ise hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Yukarıda ki seçenekte belirttiğim gibi İngilizce sesli komut desteğine sahip bu sizin için sorun olmuyorsa tercih edebilirsiniz.

mi? mu? Cevap 6

İlk soruda “Ayırdığınız Bütçe Ne Kadar?” diye sordum, aşağıda verdiğiniz cevaba göre hanesine gol yazacağınız markayı inceleyin.

 • 3000 ve Altı: Eğer cevabınız bu ise hanesine 1 gol yazın.
 • 3000 Üstü: Eğer cevabınız bu ise hanesine 1 gol yazın

Açıklama: Alt segment ürünleri çok daha iyi yapıyor, üst segmentte daha iyi ancak burada dikkat edin LED lerden bahsediyorum. Eğer mesele Oled ve QLED seçmekse fikrim aynı değil yakında bu konuda bir yazı yayınlayacağım o zaman daha net anlaşılacağımdan şüphem yok.

Umarım da mi? mu? konulu yazımı beğenmiş ve beklediğinizi almış olursunuz, beğendiyseniz bana teşekkür için sadece yazıyı paylaşmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca alım aşamasında yaşayacağınız kafa karışıklığını tahmin edebiliyorum, bu dönemde sormak istediğiniz tüm soruları bana yorum kısmını kullanarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermekten mutlu olacağımı hiçbir zaman unutmayın, aşağıda ki anket için cevap bırakmayı da ihmal etmeyin kalın sağlıcakla.

da mi mu? Anket