Metro Turizm (Rezaleti, Rezilliği) Şikayetim

Metro Turizm (Rezaleti, Rezilliği) Şikayetim

8 Temmuz 2019 0 Yazar: Recep

Metro Turizm (Rezaleti, Rezilliği) Şikayeti derken neyi kastediyor bu adam diye düşünenlere hemen gerekli açıklamayı yapıyorum. Öncelikle Metro Turizm ile alakalı yaptığım şikayeti belirteyim sonra hikayesine geçeceğim.

08.07.2019 tarihinde saat 17:18’de Metro Turizm müşteri hizmetleri ile bilet almak adına bir görüşme yaptım. Bu görüşme neticesinde 7 yaşında ki çocuk için yarı fiyatına bilet veremeyeceğini belirten müşteri temsilcisi S*** hanımdan bana geri dönüş yapılıp bu durumun açıklanmasını istediğimi talep ettim.

https://www.sikayetvar.com/metro-turizm/metro-turizm-cocuk-yolcu-bilet-sorunu

Metro Turizm Rezaleti Yaşananlar

Yukarıda şikayetimde belirttiğim tarihten önce eşim, 3 yaşında kızım ve 7 yaşında oğlum için Aydın’a bilet almam gerekti bende bu konuda ki işleyişi fiyatları bilmediğim için biraz araştırma yaptım.

Araştırma esnasında “6 yaşın altında olan çocuklar yolcu taşıma bileti düzenlenmeksizin kucakta seyahat edebilir. Ancak, 12 yaş altındaki çocuklar için ayrı koltuk talep edilmesi halinde, bilet ücreti geçerli ücret tarifesi üzerinden %30 indirimli düzenlenir. Bu fıkraya uymayan yetki belgesi sahiplerine 5 uyarma verilir.” Bilgisine ulaştım. Okumak isteyene link Burada

Bu bilgiye istinaden hesap yaptım ve aradım Metro Turizm’i müşteri temsilcisi hanım efendiye konuyu ilettim, konuşma şu şekilde.

  • Ben: Bu bilgileri aldım doğru mudur.
  • Metro Turizm: Evet doğru ancak şu an yaz döneminde olduğumuz için yoğunluk söz konusu bu yüzden çocuk yolcu indirimi uygulayamıyoruz.

Bu konuşma ile birlikte ben ister istemez sinirlendim ve ısrarcı olmaya devam ettim ancak tabii ki çözüm olmadı.

Metro Turizm’in Niyeti Nedir?

Bu işleyişi uygulayarak ne hedefleniyor anlatayım, Metro Turizm diyor ki; Şu anda yaz dönemi yolcu çok ben senin çocuğuna indirim uygulamayacağım çünkü, sen gelmesen de ben o koltuğu yetişkine satar senden alacağımın iki katı para alırım. Evet benim bu konuşmadan anladığım şey tam olarak budur, bunun üzerine sosyal medya da ve elimin uzandığı her ortamda bu durumu anlatıp şikayetimi dile getireceğimi söyledim ve kapattım.

İlk olarak Şikayetvar[.]com’a şikayetimi ilettim yukarıda yaptığım şikayeti de sizlerle paylaştım zaten, bunun üzerine yaklaşık 2(İki) gün geçti ve Metro Turizm beni aradı. Arayan hanım efendi bana şikayetimin olduğunu ve nedenini sordu bende çağrı tarihi saati ve görüştüğüm müşteri temsilcisinin adını vererek çağrının dinlenmesini istediğimi belirttim, dinleyip size geri dönüş yapacağız diyerek kapattı.

Derken Şikayetvar mail gönderdi ve içeriğinde Metro Turizm tarafından şikayetime cevap verildiği yazıyordu, merak edip ilgili link üzerinden konuya gittim.

Metro Turizm (Rezaleti, Rezilliği)
Metro Turizm’in Şikayetime Verdiği Cevap

Aldığım cevap bu, peki; burada ne anlatıyor bize ilgili kurum. Diyor ki “sayın bu yazıyı okuyan potansiyel müşterilerim, ben arkadaşı aradım şikayetçi olduğu konuyu çözdüm ve ikimiz de mutluyuz” diyor.

Peki ben gerçekten mutlu muyum? evet mutluyum çünkü; Türkiye’de tek otobüs yolculuğu yapabileceğim firma siz değilsiniz ancak bana yapılan bu umursamazlık, bu muhatap almazlık ve bu değersiz görülme durumunu Metro Turizm unutabilir ama ben unutmam.

Bakınız;

Sadece bir patron vardır; o da müşteridir ve o, sadece parasını başka bir şeye harcayarak, şirketteki herkesi kovabilir.

Sam Walton

Müşteri bilanço tablosunda yer almamasına karşın, şirketin sahip olduğu en önemli varlıktır.

Berry

Birinci kural müşteri daima haklıdır, ikinci kural, müşterinin haksız olduğu durumlarda birinci kural geçerlidir.

Debra Morehouse