Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

Microblading Kaş Nedir? Nasıl Yapılır? Kısaca

13 Eylül 2019 2 Yazar: Recep

(Kıl Tekniği) uygulaması kalıcı kaş şekillendirme işlemi olarak adlandırılabilir, bu işlemi genelde seyrek yapısına sahip bayanlar doldurma amaçlı tercih etmektedir.

uygulaması uzman kişiler tarafından yapılması gereken hassas bir türüdür, bu nedenle işlemi yaptırmadan önce kesinlikle iyi araştırma yapılmalı ve uygun görülen referansı olan bir uzman tarafından yapılmasına izin verilmelidir.

Nedir?

işlemi son zamanlarda popülaritesini giderek arttıran bir kalıcı türüdür. lara uygulanan küçük kesikler ve bu kısımlara şeklinde uygulanan renk pigmentlerinden ibarettir işlemi.

Ancak bu uygulamayı dövme ile karıştırmamak gerekiyor, dövme daha derine yapılırken tam deri altına uygulanan bir boyama işlemidir. İşlemi yaptıranların yorumlarına bakılırsa uygulama esnasında herhangi bir acı duyma durumu söz konusu değildir, işlem öncesinde a uygulanan uyuşturucu krem ve solüsyonlar sayesinde acı hissi %90 oranda ortadan kaldırılmış oluyor.

Zaten konu başlığında da belirttiğim üzere işlemi uzmanına yaptırdığınız zaman size herhangi bir sorun çıkarmayacak kadar kolay bir işlemdir, bu konuda herhangi bir korkuya kapılmanıza gerek yoktur.

Nasıl Yapılır?

Uygulamanın nasıl yapıldığını aşama aşama kısaca özetlemeye çalışacağım, işlem öncesinde uygulanan uyuşturucu krem sonrasında yaklaşık 15 dakikalık bekleme sürecine geçilir. Sonrasında iki ayrı aşama bulunur bunlar nanoblading(Bıçak) ve nanopigmentasyon( çizimi) aşamalarıdır.

1- Nanoblading(Bıçak) Aşaması

Bu aşama uygulamasının ilk aşamasıdır ve yapılan işlem ikinci aşamaya hazırlık niteliğindedir. Nanoblading aşamasında taki açık kısımlara yani uygulaması yapılacak olan seyrek kısımlara yönünüze göre kılcak kesikler atılır, bunlar karşıdan bakan insanların larınızın var olduğu hissi vermelidir.

Bu nedenle ın doğal yönüne uygun şekilde oluşturulmuş çizikler olmaları gerekiyor aksi takdirde ilk bakışta kendini belli edecek ve yüzünüze vermesi gereken o doğal havayı vermeyecektir.

2- Nanopigmentasyon( çizimi) Aşaması

Bu kısımda ın oluşturulacağı en önemli kısımdır, son aşamadır ve bu işlem sonrasında kalıcı uygulaması bitmiş olacak. Daha önce oluşturulan kılcal kesikler üzerinden pigmentasyon yani deri altı boyama işlemi yapılır, bu işlem iğneleri yardımı ile kolayca tamamlanır sonrasında ise kısa bir sterilize yapılarak işlem sonlandırılır.

uygulama aşaması sona erdi ancak, sizin işiniz bitmedi zira asıl dikkatli olmanız gereken kısıma gelmiş bulunuyorsunuz. sonrası banyo yapmamalı, larınızın suyla temasından kaçınmalısınız.

öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bir çok hassas konu bulunmaktadır, bu noktalara dahi iyi aşina olmak ve konuyu daha kapsamlı incelemek isterseniz https://www.ciltbakim.net/microblading-sonrasi-kabuklanma/ bu linkten faydalanabilirsiniz.