Nüfus ve Çevre İlişkisi

Nüfus ve Çevre İlişkisi

15 Şubat 2018 0 Yazar: Duygu

Küçük Meryem derin bir uykuda idi. Rüyasında bir yaylada koşturuyordu. Babası koyunları sağıyor annesi sütten peynir yapıyor ninesi ise yün eğiriyordu. Yünlerden ip yapıp küçük torununa çorap örecekti.

Meryem, abisi ile birlikte sürüden kaçan bir koyunun peşine düşmüştü. Koyunu yakalayabilmek için derelerden geçtiler soğuk sulardan içtiler ama koyun çok hızlı idi bir türlü yakalanmıyordu; ağaçların arasında bir görünüyor bir kayboluyordu. Her yer göz alabildiğince yeşil idi. Güneş gökyüzünde pırıl pırıl parlarken temiz havayı ciğerlerine çektiler. Abisi “Bu koyun nasıl olsa yakalanmayacak. Gel nehirdeki balıkları izleyelim!” deyince nehrin berrak sularında yüzen balıkları seyre koyuldular. Rüya ya işte koyun da gelip onlarla balıkları izlemeye başlar. Meryem bu sırada sokaktan gelen korna sesi ile irkilerek uyanır.

Tüm bunların rüya olduğunu ve dün izlediği çizgi filmden etkilendiğini anlaması birkaç saniye sürer. Perdeyi aralar karşısında gördüğü yüksek binaların arasından gökyüzünü Güneş’i görmeye çalışır. Bulduğu küçücük aralıktan gördüğü gri bir gökyüzüdür. Pencereyi açar şehrin duman kokan havası içeri dolar. Caddenin karşı tarafında kaldırım çalışması vardır ve matkap sesleri araçların korna seslerine karışmaktadır. Satışa başlayan seyyar satıcılar seslerini duyurabilmek için hoparlör ile bağırmaktadır. Meryem gördüğü manzaradan ve duyduğu seslerden rahatsız olup pencereyi kapatır. Rüyasını düşünüp keşke orda olsam der.    Yazar Güneş Koç

Nüfus ve Çevre İlişkisi 1

Nüfus ve Çevre İlişkisi

Bu Makale Faydalı mıydı?

Oy vermek için yıldızlara tıkla!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Beğendiğine Sevindim ...

Hadi bu yazıyı sosyal medyada paylaş!

Yazıyı faydasız görmene üzüldüm!

Hadi bu yazıyı geliştirelim!