PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Nasıl Oynanır?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) Nasıl Oynanır?

25 Ağustos 2018 0 Yazar: Recep

Dünyada online iki büyük oyunun lansmanı ile savaş oyunu tutkunluğu patlama yaptı. Biri Fortnite, diğeri ise PlayerUnknown’s Battlegrounds ya da PUBG.

PUBG Mobile: Temel ayrıntılar

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyunu Tencent Games tarafından yayınlandı ve Android ve iOS için kullanılabilir durumda.

Android sürümünü Google Play’den ve IOS Sürümünü ise Apple App Store’dan bulabilirsiniz.

PUBG Mobil minimum sistem gereksinimleri

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyunu kalıcı bir online oyun, bu yüzden mobil ağ veya Wi-Fi üzerinden rahatça oynanabilir ama daha düşük ping ile daha iyi oynamak için sağlam bir internet bağlantısı gerekir.

Android için Sistem Gereksinimi

-Android 5.1 ve üstü
-En az 2 GB RAM
Galaxy Note 8’de oynadık ve hiç sorun yaşamadık.

İPhone Sistem Gereksinimi

-iOS 9.0 veya daha yeni sürümlere ihtiyaç duyuyor. Bu sayede iPhone 5’lere kadar tüm iPhone modelleri destekleniyor. İPad Mini 2’ye ve iPad touch 6-gen’e sahip iPad’ler destekleniyor.

PUBG Mobile: Oyunun temelleri

Temel olarak herkese karşı savaş oyunu, başlarken hiçbirşeyiniz olmayacak silah ve ekipmanları toplamak zorunda olduğunuz Açlık Oyunlarına benziyor. Oyun sonunda 8 x 8 km adada 100 oyuncu ile savaşıp ayakta kalan son oyuncunun kaxandığı bir oyundur.

Üç oyun modu vardır: solo, ikilisi ve takımı, ikinci takımda dört kişilik bir takım için diğer üç oyuncuyla takım kurmanızı sağlar. Her biri farklı artılar ve eksilerle biraz farklıdır, takım oyunlarının büyük amacı sizi desteklemek, canlandırmak ve kooperatif taktiklerini öğeye taşımak için insanlara sahip olmaktır.

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) Nasıl Oynanır? 1

Oyun, oyun adasına paraşütle inerek başlıyor. İnişe geçerken göreviniz, silahlardan tıbbi malzemelere, silahlardan çok çeşitli silah ve modifikasyonlarla kazanmanıza yardım etmek için elinizden gelenin en iyisini toplamaktır.

PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) Nasıl Oynanır? 2

Ada, oyunun sağ üst köşesindeki haritada ayrıntılı olarak açıklanan kentsel ve kırsal ortamların bir karışımıdır ve tüm alan başlangıçta oynanabilir, ancak oyun alanları zaman ilerledikçe küçülür.

Bu, oyuncuları sürekli azalan çevrelerle birlikte birbirine yaklaştırır, güvenli oyun alanının dışında kalanlar zarar görmeye ve sonunda ölmeye başlar. Son birkaç oyuncu küçük bir alana yoğunlaştırıldığında ve bir oyuncu ya da takım galip olarak ortaya çıktığında, oyun kendi kendine sona ulaşır.

Son oyunculardan biriyseniz, her oyun yaklaşık 30 dakika kadar sürebilir. Tabii ki, bazen yere inerken yem olur ve ölürsün.

PUBG Mobil kontroller ve deneyim

Mobil oyun, PC ve Xbox oyunuyla aynı oyun öğelerini sağlar, ancak farklı ekran denetimlerini kullanır. Bunlar, cihazınızın veya tercihlerinizin boyutuna uyacak bir dizi farklı düzen ve öğe için gereklidir.

Ayrıca, oyunda, çeşitli seçeneklerin bulunduğu, araç sürmek için kontrolleri de değiştirebilirsiniz.

Büyük ekranlar ve daha lü telefonlara sahip olanlar için bir avantaj olmasına rağmen, oyun şaşırtıcı derecede iyi ve pürüzsüz. Kullanabileceğiniz üç grafik ayarı vardır ve oyun otomatik olarak birini seçecektir. Her şeyi kapatmak, en iyi deneyim için parlaklığı ve sesi açmanız tavsiye edilir.

PUBG Mobile ne kadar?

Oyunun kendisini indirmek ve oynamak ücretsizdir. Oyun içinde, her gün giriş yapmak, belirli bir mesafeye seyahat etmek veya belirli bir süre hayatta kalmak gibi çeşitli zorlukları tamamlamanız için nızı sağlayacak bir ödül sistemi var.

Bu paralar daha sonra oyundaki giyim eşyalarında eşya satın almak için kullanılabilir. Aksi halde oyundaki kıyafetleri toplamanız gerekir ve iç çamaşırınızla başlarsınız.

PUBG Mobile sunucuları ve sorunları

Sunucudan lı olduğunu düşündüğümüz bazı oyun donmaları yaşadık. Bu aşamalı bir çıkış olduğu için, muhtemelen bazı sunucu optimizasyonları devam ediyor.