QLED nedir? Nasıl Çalışır?

QLED nedir? Nasıl Çalışır?

20 Ağustos 2018 0 Yazar: Recep

QLED nedir?

’un premium tv modeli Qled Nedir? Qled ünün en yeni üyesi olması ından en iyi üyesi olarak ta lanse edilmektedir. Peki gerçekten Qled tv piyasasının en iyisi mi? Buyrun inceleyelim.

TV’lerin bir LED panelde Quantum Dot sini kullanmasıdır. Quantum Dot + LED = QLED.

Aslında ’ un tvlerinde kullandığı Quantum Dot si yeni bi değil.

QLED’ i OLED’ in üzerinde bir olarak lanse etmekte ve bu sayede OLED’ e ait pazar payına QLED ile ortak olmaya çalışmaktadır ancak OLED ile QLED farkı LED ile OLED arasındaki farkın ötesine geçememiştir.

’un 2018 QLED TV serisinde Modeller şunlardır – Q9F (65 inç, 75 inç, 88 inç), Q8F (55 inç, 65 inç, 75 inç), Q7C (55 inç, 65 inç), Q7F (55 inç, 65 inç, 75 inç) ve Q6F (49 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç, 82 inç). ve kontrastla ilgili iyileştirmelerin yanı sıra 2018 modelleri Bixby ses asistanı ve HDR10 + uyumluluğunu içeriyor.

QLED nasıl çalışır?

Quantum Dot TV si, normal bir LED arka ışık panelinin önüne bir katman veya film Quantum Dot yerleştirerek çalışır. Tabaka una (her yerde 2 ile 10 nanometre) bağlı olarak, kendine özel yayan her biri küçük parçacıklardan oluşur. Temel olarak, parçacığın u, yaydığı ışığın boyunu, dolayısıyla farklı leri belirler. , Quantum Dot tv nin bir milyardan fazla rengi etkinleştirmesini sağlıyor.

Okuduğunuz için teşekkürler ayrıca incelemenizin faydalı olacağı güncel yazımı şuradan bulabilirsiniz.

Bu içerikte sizlere kısaca Qled Nedir? Nasıl Çalışır? başlıkları altında bilgi vermeye çalıştık. bu içeriği beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın.