Suyun Hafızası Var mıdır?

Suyun Hafızası Var mıdır?

20 Nisan 2019 0 Yazar: Recep

Bazı insanları Suyun olduğunu iddia etmektedir. Konuyla ilgili çalışma ilk kez 1988 yılında Fransız immünolog Jacques Benveniste (Jak Benvenist) tarafından Nature (Neyçır) Dergisi’nde yayımlandı.

Suyun sı Var mı?

Suyun Hafızası

Benveniste suyun içerdiği her yi ya kaydettiğini o nin sudan ayrıldığında bile sında bütün özelliklerini taşıdığını belirtmiştir. Örneğin suya bir zehir yerine sadece zehrin frekansı yüklendiğinde bile zehrin kendisi eklenmiş gibi içine konulan sinekleri öldürdüğünü tespit etmiştir.

Aynı yaklaşımla homeopatiyle uğraşanlar da hastaların tedavisinde kullanılan ilaçların suda artık ilaçtan eser kalmayacak kadar sulandırıldığında daha başarılı bir tedavi sağlayacağını çünkü yan etkilerin yok olacağını ama ilaç gören suyun (tedavi edici) etkisinin kaybolmayacağını iddia etmekteydi. dünyası bu tartışmaları yıllarca sürdürdü. Daha sonra Dr. Masaru Emoto (Masaru Emato) sözcüklerin ve duyguların su üzerindeki yapısal değişikleri üzerinde çalışarak dünyasını şaşırttı.

2013 yılında Almanya’da Stuttgart (Şututgart) Üniversitesi konuyu tekrar gündeme getirdi ve Benveniste’nin tüm larını tekrar ederek aynı ları aldıklarını ilân etti. Yapılan da aynı tan alınan su, değişik öğrencilere verilerek bir camın üzerine damlatmaları istenmiş. Her öğrencinin damlaları donarken farklı şekilde kristaller oluşmuş. Aynı su, niçin damlatan kişiye göre değişiklik gösteriyor sorusunu sadece daha önce gerçekleştirilen Dr. Emoto’nun çalışmalarıyla açıklayabilmişler.

Başka bir çalışma da suyun içerisine bir çiçek atıp bir süre bekledikten sonra alınan damlalar üzerinde yapılmış. Her damla donarken içerdiği çiçeğe şekilde kristalize olmuş. 2015 yılında da Max Planck (Meks Plenk) Enstitüsünde gerçekleştirilerek lar elde edilmiş. Suyun sı olduğunu ve de kişiye göre, söylenen çirkin ve güzel söze bağlı olarak yapısının değiştiğini düşünsek belki;

  • Atıklarla kirleterek çirkinleştirdiğimiz suyun filtre etsek de sında çirkinlik olduğunu, yudumlarken kendi çirkinliklerimizi yudumladığımızı, o yudumların hücrelerimiz tarafından emildiğini düşünürüz.
  • Yaklaşık % 75’i su olan vücudumuzda bazı hastalıkların neden oluştuğuna değişik bir açıklama getirebiliriz. Ve bu düşüncenin ardından umuyorum ki “çevre kirliliği” dediğimizde “Adam sende” demekten vazgeçeriz.

Suyun sı başlığı altında verilmiş çok anlamlı ve ince mesajlar var, umarım bu mesajları almışsınızdır.