Kategori: Trafik ve İlk Yardım

Bu kategori altında trafik ve ilk yardım konulu ders notları ve konu anlatımları yer almaktadır, bunların yanı sıra makaleler içinde soru cevap kısımları yer alır. Haricen yayınlanmış olan trafik ve ilk yardım konularında sizlerde kendi fikirlerinizi belirtebilir, kendi sorularınızı gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. Her türlü sorularınız için yazı altında ki yorum kısmını kullanabilirsiniz, tüm sorular 24 saat içinde yanıtlanacaktır.

15 Eylül 2019 0

Kazada Asli Kusur Nedir?

Yazar: Recep

Asli kusur nedir? kısaca anlatmak gerekirse anlam bakımından asıl kusur yada birincil kusur demektir, asli kelimesi sözlük anlamı olarak birincil…

12 Eylül 2018 0

Trafik Kurallarına Neden Uyulmalı ?

Yazar: Recep

Trafik kuralları trafiğin bir düzen içinde akmasını sağladığı gibi can ve mal güvenliğinin sağlanmasına da katkı sağlar. Ayrıca trafikte geçirilecek zamanın ve ulaşım maliyetinin azalmasını sağlar.

12 Eylül 2018 0

Trafik Kurallarının Etkileri Nelerdir ?

Yazar: Recep

Bir yılda yaklaşık 1.130.000 adet maddî hasara sebep olan trafik kazası meydana gelmektedir. Trafik kazaları nedeniyle hasar gören araçların tamir edilmesi ekonomiye zarar verdiği gibi çevre kirliliğine de sebep olmaktadır.