Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ?

Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ?

12 Eylül 2018 0 Yazar: Recep

kuralları, güvenliğinin sağlanabilmesi için sel çalışmalar ve deneyimler ile günümüzdeki hâlini almıştır.

kazalarının önlenebilmesi ve güvenliğinin sağlanabilmesi kurallara herkesin uyması ile mümkün olur. Kendisine saygısı olan, sevenlerine ve sevdiklerine önem veren insanlar kurallarına uyar.

Motorlu taşıtların kusurları, seyir hâlinde oluşan arızalar da kazalarına sebep olabilir. Bu nedenle motorlu taşıtların periyodik ları zamanında yaptırılmalı, tespit edilen arızaları tamir ettirilmelidir.

Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ? 1

te Tehlikelere Karşı Önlemler

Yolculuk yaparken emniyet kemeri takmak güvenlik önlemlerinin başında yer alır. Emniyet kemeri takmak kazası olmasını önlemez. Ancak kazası esnasında sürücü ve yolcuların araç içinde savrulmalarını önler.

Emniyet kemeri kullanmayanlar kazalarından daha çok etkilenmektedir. Kaza esnasında araç içerisinde bir yerlere çarpmaları veya araçtan dışarıya fırlamaları ağır yaralanmalara hatta can kaybına bile neden olmaktadır.

Okul servislerinde ayakta yolculuk yapılmamalı, yolculuk esnasında emniyet kemeri takılı olmalıdır. Yolculuk esnasında taşıttan dışarıya sarkmak, el / kol çıkarmak tehlikeli ve yasaktır.

Ayrıca on yaşından küçük çocuklar okul servislerinin ön koltuğunda yolculuk yapmamalıdır. Bu kurallar özel taşıtlarda yolculuk yapan yolcular için de geçerlidir.