Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ?

Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ?

12 Eylül 2018 0 Yazar: Duygu

Trafik kuralları, trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için bilimsel çalışmalar ve deneyimler ile günümüzdeki hâlini almıştır.

Trafik kazalarının önlenebilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanabilmesi kurallara herkesin uyması ile mümkün olur. Kendisine saygısı olan, sevenlerine ve sevdiklerine önem veren insanlar trafik kurallarına uyar.

Motorlu taşıtların kusurları, seyir hâlinde oluşan arızalar da trafik kazalarına sebep olabilir. Bu nedenle motorlu taşıtların periyodik bakımları zamanında yaptırılmalı, tespit edilen arızaları tamir ettirilmelidir.

Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler Nelerdir ? 1

Trafikte Tehlikelere Karşı Önlemler

Yolculuk yaparken emniyet kemeri takmak güvenlik önlemlerinin başında yer alır. Emniyet kemeri takmak trafik kazası olmasını önlemez. Ancak trafik kazası esnasında sürücü ve yolcuların araç içinde savrulmalarını önler.

Emniyet kemeri kullanmayanlar trafik kazalarından daha çok etkilenmektedir. Kaza esnasında araç içerisinde bir yerlere çarpmaları veya araçtan dışarıya fırlamaları ağır yaralanmalara hatta can kaybına bile neden olmaktadır.

Okul servislerinde ayakta yolculuk yapılmamalı, yolculuk esnasında emniyet kemeri takılı olmalıdır. Yolculuk esnasında taşıttan dışarıya sarkmak, el / kol çıkarmak tehlikeli ve yasaktır.

Ayrıca on yaşından küçük çocuklar okul servislerinin ön koltuğunda yolculuk yapmamalıdır. Bu kurallar özel taşıtlarda yolculuk yapan yolcular için de geçerlidir.

Bu Makale Faydalı mıydı?

Oy vermek için yıldızlara tıkla!

Ortalama puan / 5. Oy sayısı:

Beğendiğine Sevindim ...

Hadi bu yazıyı sosyal medyada paylaş!

Yazıyı faydasız görmene üzüldüm!

Hadi bu yazıyı geliştirelim!