Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? | 2019

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? | 2019

2 Haziran 2019 28 Yazar: Recep

almak konusunda şimdiye kadar farklı konularda bilgi verici yazılar yazdım ve bu yazılarıma gösterilen ilgiden dolayı Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? sorusuna da uygun bir cevap verme gereksinimi duydum. Konuya başlamadan önce alırken neye dikkat etmeniz gerektiği konusunda Burayı, ve alacağınız u nasıl daha uygun fiyata getirebileceğiniz konusunda Burayı incelemenizi tavsiye ederim. Gelelim asıl konumuza hangi marka tercih etmeliyiz? öğrenelim.

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli?

Tv-Alırken-Hangi-Marka-Tercih-Edilmeli

Bu konuda ilk bilmemiz gereken şey hangi markasının bize ne vaadettiğidir. Alabileceğimiz markaları , Lg, Philips, Arçelik, Beko, Grundig, Vestel, Axen gibi markalardan oluşmaktadır. Buyurun saydığım bu markaları enine uzununa inceleyelim bakalım en iyi markası hangisi?

Hangi Marka Almalıyım?

Hepimizin konuyla alakalı bir uzman bulup sormak istediği o meşhur sorunun cevabını bulmaya geldi sıra. Hangi marka almalıyım? buyurun inceleyelim bakalım sonuç bizi hangi markaya götürecek.

Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Samsung-tv-Alınır-mı

sadece piyasasını değil telefon piyasasını da yöneten marka olarak önümüze çıkmaktadır. Marka bazlı olarak olaya bakacak olursak ’un piyasada ki otoritesi azımsanamaz derecededir. Peki; tüm Tv’ler alanının en iyisi mi? Tabi ki değil, sizin için en iyi ihtiyaçlarınızı karşılayan ve cebinize en uygun olan markadır.

2019 modellerini göz önünde bulundurursak gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim ki 2019 modelleri geçmiş yıllara oranla daha düşük kalitedeler. Bunu söylememin nedeni ise ’un yeni model QLED Tvlerinin diğer alt segment modellerinden gözle görülür bir farkının olmayışıdır. Eğer marka takıntınız var ise ille de yada Lg alacağım diyorsanız, modellerine hak ettiğinin üstünde bir para vererek satın alabilirsiniz. Ancak benim tercihim (özellikle 2019 modeller için konuşuyorum) kesinlikle olmazdı.

Tvlerinin göze çarpan önemli eksiği akıllı kumandalarının yetersiz olmasıdır. Yani akıllı kumandasında mouse tarzı kullanım yapılamıyor ve bu da kullanıcı deneyimini büyük ölçüde düşürüyor.

Lg Tv Alınır mı? Alırken nelere dikkat edilmeli?

Lg-Tv-Alınır-mı

Lg televizon konusunda ile birlikte başı çeken diğer bir marka olarak yıllardır karşımızda duruyor. Lg larının iki önemli eksi yönü vardır ve bu eksileri tamamlamaya da niyetleri varmış gibi durmuyor.

Lg ların Eksi Yönleri

  • Tasarım konusunda tatmin etmiyor : Lg Tvlerinin kasa kalınlığı ve yapısının göze hitap etmiyor olması benim açımdan büyük bir eksiktir.
  • İnternetten Film İzleme Sorunu : Lg Tvlerin en büyük eksiği bu olsa gerek, internetten web tarayıcı ile film izlemek istediğinizde ön bellek yetersiz hatası alırsınız ve bu hatanın çözümü konusunda da hala bir gelişme yoktur. Bunun başlıca nedeni ise Lg’nin kullandığı WebOS işletim sistemidir ve maalesef tüm sürümlerinde aynı hata mevcut durumdadır.

Bu durumda Lg Tv almak için nedeniniz var mı? Benim yorumum şu olur, Lg ları ile birlikte piyasanın en pahalı larıdır ve tonla para verip hala hatalarla uğraşmak çok mantıklı bir yol gibi gelmiyor. Kesin olarak bu iki markadan birini alacaksanız Lg mi mu Tv konusunda daha iyi? hangi marka tercih edilmeli? beraber bakalım.

da Lg mi mu Daha İyi?

Televizyonda-Lg-mi-Samsung-mu

Özellikle led tv teknolojisinin tanınması ile beraber başlayıp o günlerden beridir süregelen en önemli sorudur Televizyonda lg mi Samsung mu? Bu iki marka hakkında hangisi daha iyi diye yaklaşık 10 senedir yazılar yazılıyor ve yorumlar yapılıyor. Karşılaştırma yaptığımız zaman göz önünde bulunduracağımız etmenler kullanıcı deneyimi, servis kalitesi, ürün kalitesi, görüntü kalitesi gibi etmenler olacaktır.

  • Kullanıcı deneyimi Lg mi mu? : Kullanıcı deneyimi konusunda yukarıda belirttiğim gibi iki markanın da eksik kısımları var Lg internetten film izleme konusunda yetersiz ön bellek hatası verirken akıllı kumandasının mouse işlevi olmaması konusunda kaybediyor. Bu iki sorunu karşılaştırdığımızda ise ’a sıradan bir mouse bağlayarak bu sorunu çözebiliyorsunuz ancak Lg’nin sorununu çözmenize imkan yok bu dan kullanıcı deneyimi konusunda benim tercihim .
  • Servis kalitesi Lg mi mu? : Servis konusunda iki marka da isminin hakkını veriyor ve bu konuda hiç çekinmenize gerek yok, gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Biraz araştırırsanız servis şikayetlerini bulabilirsiniz ancak bu sizin gözünüzü korkutmamalı, binlerce ürün satışı yapan bu markalarda da bir takım sıkıntıların yaşanması gayet doğal bir durumdur.
  • Ürün Kalitesi Lg mi mu? : Ürün kalitesi konusunda Lg ’a göre daha az göze hitap ediyor olsa da daha sağlam ürünler ürettiği kesindir. Ekran sağlamlığı konusunda da Lg IPS paneli VA paneline göre çok daha sağlamdır. Bu konuda daha detaylı bilgi için va panel ve Ips panel karşılaştırması yaptığım yazımı Buradan inceleyebilirsiniz. Ürün kalitesi konusunda benim tercihim Lg.
  • Görüntü Kalitesi Lg mi mu? : Bu konuda tartışmalar çok fazladır ve ister istemez modelden modele farklılıklar olabilir. Ancak genel anlamda aynı segment ürünleri yanyana koyduğunuz zaman renk ve parlaklık konusunda rakibinden bir kaç gömlek üstün durumdadır. Özellikle yan açılardan yapılan izlemelerde Lg daha net bir renk kalitesi sunuyor ancak genel olarak karşıdan izlediğimizi göz önünde bulundurduğum için görüntü kalitesi konusunda benim tercihim olacaktır.

Philips Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Philips-Tv-Alınır-mı

Philips bu piyasanın her daim içinde bulunmuş ancak bir türlü o beklenen sıçramayı yapıp Lg ve ’un önüne geçememiş bir marka pozisyonunda duruyor. Hollanda merkezli marka olan Philips ları özellikle android işletim sistemi ile donma kasma sorunları yaşatmış olması nedeni ile gözden düşmüştü, ancak şimdilerde Saphi işletim sistemi kullanmakta ve android de yaşanan bir çok sorunu çözmüş pozisyondadır.

Fiyat konusunda ise Lg ve ’dan geri kalmayan bir marka olduğu için hala tercih nedeni olmuyor ancak benim Philips Tv yorumum özellikle ambilight özelliği için ve daha şık modelleri için Philips’in tercih edileceği yönünde olacaktır. Philips Tv’nin en önemli dezavantajı servis kalitesidir, aldığınız Tv de yaşayacağınız bir sorun sizi canınızdan bezdirebilir.

Arçelik Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Grundig-Tv-Alınır-mı

Arçelik Tv değerlendirmesi yaparken buna Beko ve Grundig markalarını da dahil etmemiz gerekiyor, zira bu üç markada aslında aynı fabrikanın ürünleri ve aralarında teknik olarak bir farklılık bulunmuyor. Arçelik yerli olarak değerlendirdiğimiz için diğerlerinin bir adım önünde başlayacaktır elbette ama bu sırf yerli diye para etmez bir a para vermek olarak algılanmasın.

Günümüzde en fazla merak edilen konu da Grundig mi Vestel mi? konusudur ki bunu merak edenlere de hak veriyorum. Yerli bir marka almak istediğiniz zaman Arçelik ve Vestel arasında kalmanız normal, bu bağlamda Arçelik ve beko sadece kendi mağazalarında satılıyor olmasından dolayı çok fazla bu karşılaştırmaya maruz kalmıyor ancak Grundig zincir mağazalarda yani Vatanbilgisayar, Mediamarkt ve Teknosa gibi kanallarda da satışta olduğundan dolayı Vestel’in doğrudan rakibi konumunda yer alıyor.

da Grundig mi Vestel mi?

Bakın buda en az lg mi mu sorusu kadar önem arz eden ve sorulan bir soru da Grundig mi Vestel mi? Bu iki markayı karşılaştırdığımız zaman çok fazla özellik detay vs bilmemize gerek yok, bir teknoloji mağazasına girip Grundig ve Vestel marka iki Tv yi yan yana koyup bakmanız bile Grundig daha kaliteli demenize yetecektir.

Özellikle sağlamlık bazında çok daha iyi hatta Lg ve markalarından da daha kaliteli ürünleri olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Grundig Tv’ler aynı zamanda görüntü kalitesi konusunda da çok daha başarılı bir çizgi yakalamış durumdalar ve bu kalitesine rağmen ülkemizde hak ettiği kıymeti görmüyor olması da beni şaşırtıyor. Bunun başlıca nedeni insanlarımızın yabancı markalara gösterdiği rağbet olmalı diye düşünüyorum.

Grundig Tv Alınır mı?

Grundig Tv konusunda emin olun çok başarılı bir durumda ve ürün gamı olarak ta her kesime hitap ediyor. Her segmentte u bulunuyor ve en önemli avantajı da çok daha kaliteli olmasına rağmen Philips, Lg ve markalarına göre daha uygun fiyatta olmasıdır. Servis ağı konusunda değerledirdiğimde de yine daha iyi diyebilirim ki Arçelik servisine bağlıdır ve Arçelik tüm illerde hatta neredeyse tüm ilçelerde bile servis noktası olan bir marka. Yani demem o ki yerli marka almamak gibi bir alışkanlığınız yada ön yargınız yok ise kesinlikle Grundig alın pişman olmazsınız.

Vestel Tv Alınır mı? Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vestel-Tv-Alınır-mı

Vestel ürünleri özellikle 2019 da değişen yeni yazılımı ile bir yükseliş kaydetmiş olsa da karşısında hala çok daha kaliteli diyebileceğim Grundig var.

Tv Alırken Hangi Marka Tercih Edilmeli? Sonuç

Aşağıda ki anketi kullanarak sizde favori markanızı seçin lütfen, hangi marka almalıyım? diye soranlara vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Sizce Lg mi, mu, Sony mi, Vestel mi, Grundig mi, Philips mi yada diğerleri mi?

En İyi Markası Hangisi?
180 votes · 180 answers

En iyi un hangisi olduğunu belirlemek için yaptığım bu anket neticesinde doğrudan cevap veremediğim en iyi markası hangisidir? sorusuna ziyaretçilerimin cevap vereceğinden şüphem yok. Hayde bakalım sizce tarihin gördüğü, göreceği en iyi u hangi marka üretiyor? 🙂